Gürcistan Havacılık Üniversitesi

http://www.rixos.com/assets/images/landing/yacht/plane.jpg

       Gürcistan Havacılık Üniversitesi 1991 yılında kurulmuştur ve bu güne kadar gerek yurt içinden gerekse yurt dışından havacılığa gönül veren gençlere bu yolda kariyer yapma imkânı sağlamaktadır.      Gürcistan Havacılık Üniversitesi ülkede yaşanılan çalkantılı dönem ve sonrasındaki parçalanmadan dolayı havacılık alanında ilerleme kaydedebilmek amacı ile kurulmuş ve o günden bu zamanda kadar bu alanda yapılan başarılı çalışmaları sayesinde adını duyurmuştur. Günümüzde 7 fakülte ve 8 bölüm ile havacılık alanında eğitim hizmeti veren üniversite, yabancı ülkelerden de öğrenci kabul ederek bu alanda eğitim vermektedir.


http://www.airnewstimes.com/resim/haber/n/10898.jpg

       Gürcistan Havacılık Üniversites ’nin Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi, Khargov HavacılıkÜniversitesi, Saint Petersburg Sivil Havacılık Akademisi ve uçuş devi olarak bilinen Boeing firması ile ciddi bağlantıları vardır.Bu açıdan bakındığında Gürcistan HavacılıkÜniversitesi’nde >havacılık eğitimi almak isteyen bir öğrenci, aynı zamanda bu kurumların sağladığı kolaylıklardan da yararlanabilmektedir.

http://www.mailce.com/wp-content/uploads/olumlu-isler3.jpg

      Gürcistan Havacılık Üniversitesi’nde farklı eğitim alanları bulunmakta ve öğrenci bu alanlardan hangisini seçerse bu alanda eğitim görmektedir. Kampüste verilen eğitim son teknoloji ile üretilen uçaklar ve simülatörlerde uygulanarak, öğrencinin aldığı eğitimi desteklemesine olanak sağlanmaktadır. Eğitim aşamasında öğrencinin güvenliği son teknoloji ile düzenlenen cihazlar, uçuş rehberleri ve öğretim görevlileri tarafından sağlanmakta, öğrenci çelişkide kaldığı her sorunun cevabını uzman öğretim görevlilerinden alabilmektedir.

        Gürcistan Havacılık Üniversitesi’nde uçak mühendisliğialanında da eğitim verilmektedir. Uçak, hangar ve yol kullanımı, ölçüm cihazlarının kontrolü ve üretimi,uçak tasarımı, üretimi ve kullanımı ve uçak teknolojilerinde bilgisayar kullanımı alanlarında verilen eğitim, havacılık konusunda uzmanlaşmış yetkililer tarafından desteklenmekte, öğrenci bu süreç içinde ileri havacılık teknolojileri ve bu teknolojileri kullanma becerisi kazanmaktadır. Eğitimini tamamlayan öğrenci askeri kuruluşlarda, sivil havacılık alanında ve kamusal işletmelerde istihdam olabilme imkânı bulmaktadır.

        Havacılık hayalinin kalbinde taşıyan genç nesillere, havacılık işletme ve idare fakültesinde de eğitim verilmektedir. Bu yönde kariyer yapma planı olan gençlere, havacılık yönetimi ve havacılık muhasebe eğitimi verilmektedir. Eğitimin tamamlayan öğrenci gerek sivil havacılık kurumlarında gerekse yasal işletme sektöründe kariyer yapabilir Ya da kendi adına bir işletme kurarak bu alanda yükselebilir.